Naturalne metody oczyszczania organizmu z toksyn

Możliwość komentowania Naturalne metody oczyszczania organizmu z toksyn została wyłączona
  • Odpowiednia dieta

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia dieta czyni cuda. Starannie dobrany plan żywieniowy pozwala oczyścić nasz organizm nie tylko z toksyn i złogów, ale również szkodliwych składników przemiany materii. Kluczem do sukcesu są tutaj warzywa i owoce. Ważne, by pochodziły one z naturalnych, a najlepiej również ekologicznych upraw. Jeżeli zależy nam na szybkim detoksie, warto wybrać owoce oraz warzywa o niskim indeksie glikemicznym. W czasie oczyszczania należy stronić od wszelkiego rodzaju używek – nie można pic kawy, herbaty, alkoholu, a także palić papierosów.

  • Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna, podobnie jak dieta, to klucz do dobrego samopoczucia. Nie da się ukryć, że chociażby minimalny wysiłek fizyczny jest w stanie zdziałać w naszym organizmie prawdziwe cuda. Wbrew pozorom nie musimy od razu zapisywać się na siłownie, fitness czy basen. Jak najbardziej wskazane są tutaj proste ćwiczenia, możliwe do wykonania na dworze czy nawet w domu. Już podstawowy plan treningowy” brzuski, przysiady pompki i podciągnięcia przyniosą nam oczekiwane efekty. Nie oznacza to jednak, że ćwiczenia w klubie fitness są złe. Jeżeli preferujemy tą formę aktywności, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy dopasowali nasz detoks do cotygodniowych wyjść.

  • Mieszanki ziołowe

Wśród ziół, zarówno tych znanych jak i mniej popularnych, znajdziemy prawdziwe ‘perełki’, które idealnie sprawdzą się przy detoksykacji organizmu. Mieszanek ziołowych przydatnych przy oczyszczaniu należy szukać w aptekach bądź sklepach ze zdrową żywnością. Oczywiście, każdy z nas może zastosować również zioła, które sam wyhodował (np. na działce), zebrał i ususzył. Zioła te możemy nie tylko pić, ale również… kąpać się w nich. Jakie rośliny warto mieć szczególnie na względzie? Przede wszystkim babkę płesznik (w tym wypadku tylko nasiona), siemię lniane, a także babkę jajowatą. Z ziół sprawdzą się również pokrzywa, dziurawiec, mięta, skrzyp polny, łopian (korzeń), tamaryndowiec, mniszek lekarski – można powiedzieć, że niemal każde zioło cechuje się właściwościami oczyszczającymi.

Jeśli chodzi o rośliny oraz substancje naturalne sprzyjające detoksykacji, na szczególną uwagę zasługują również: orzech czarny (działanie odrobaczające), czosnek (niszczy grzyby, pasożyty, bakterie), wyciąg z pestek grejpfruta (niszczy wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty), srebro koloidalne (niszczy nie tylko bakterie, wirusy i grzyby, ale również pleśń), olej goździkowy, karczoch, ostropest plamisty. Ostatnimi czasy, szczególnie polecane w detoksykacji są również Spirulina (algi), Chlorella (glony), a także… Jagody Acai.

  • Sauna

Wysoka temperatura prowadzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych, następnie wzmożonego pocenia, a finalnie do wydalenia dużej ilości toksyn. Jedna sesja w saunie, trwająca od 30 do 60 minut, pozwala wypocić nawet kilka litrów wody. Przy terapii detoksykującej zaleca się uczęszczanie do sauny dwa razy w tygodniu. Osoby, które nie mogą korzystać z tej opcji z powodów zdrowotnych, mogą wybrać specjalne kabiny infrared na podczerwień – dostępne np. w gabinetach odnowy biologicznej.

  • Suplementy diety

W detoksykacji pomagają również suplementy diety z dużą zawartością błonnika witalnego. Najlepsza opcją są specyfiki cechujące się dużą zawartością błonnika naturalnego, pochodzącego z różnych roślin i ziół. Przykładem może być tutaj popularny produkt o nazwie Fibre Select – naturalny suplement detoksykujący oraz usprawniający funkcjonowanie układu trawiennego.

No votes yet.
Please wait...